Ilm va amaliyot birlashdi: SPbDU Toshkent filiali bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
Institut va Sankt-Peterburg davlat universiteti Toshkent filiali o'rtasida ilmiy tadqiqotlar, amaliy seminarlar va qo'shma loyihalar bo'yicha hamkorlik memorandumi imzolandi.
O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Yashirin iqtisodiyot ulushini qisqartirish va fiskal tadqiqotlar instituti (FTI) hamda Sankt-Peterburg davlat universiteti Toshkentdagi filiali o'rtasida hamkorlik to'g'risidagi memorandum imzolandi.
Memorandumga SPbDU Toshkent filiali direktori Mahmudjon Jo'raqulovich Ziyodullayev va FTI direktori Abbosbek Yunus o'g'li Jurayev imzo qo'ydi.
Ikki tomonlama hamkorlik doirasida quyidagi yo'nalishlar bo'yicha faoliyat olib borilishi rejalashtirilgan:
1. ilmiy-tadqiqot ishlarini birgalikda rivojlantirish;
2. talabalar va mutaxassislar uchun amaliy seminarlar tashkil etish;
3. iqtisodiyot va fiskal tahlil sohasida tajriba almashish;
4. qo'shma loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirish.
Ushbu memorandum ikki muassasa o'rtasidagi hamkorlikni institutsional asosda mustahkamlash hamda iqtisodiyot va fiskal tahlil sohasida malakali yosh mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishga xizmat qiladi.

Наука и практика объединились: подписан меморандум о сотрудничестве с Ташкентским филиалом СПбГУ
Между институтом и Ташкентским филиалом Санкт-Петербургского государственного университета подписан меморандум о сотрудничестве в области научных исследований, практических семинаров и совместных проектов.
Между Институтом по сокращению доли теневой экономики и фискального анализа при Министерстве экономики и финансов Республики Узбекистан и Ташкентским филиалом Санкт-Петербургского государственного университета был подписан меморандум о сотрудничестве.
Меморандум подписали директор Ташкентского филиала СПбГУ Махмуджон Журакулович и директор Института Аббосбек Жураев.
В рамках двустороннего сотрудничества планируется осуществлять деятельность по следующим направлениям:
1. совместное развитие научно-исследовательской деятельности;
2. организация практических семинаров для студентов и специалистов;
3. обмен опытом в области экономики и фискального анализа;
4. разработка и реализация совместных проектов.
Данный меморандум послужит институциональному укреплению сотрудничества между двумя учреждениями, а также повышению качества подготовки квалифицированных молодых специалистов в области экономики и фискального анализа.