Ilm va amaliyot birlashdi: SPbDU Toshkent filiali bilan hamkorlik memorandumi imzolandi
Institut va Sankt-Peterburg davlat universiteti Toshkent filiali o'rtasida ilmiy tadqiqotlar, amaliy seminarlar va qo'shma loyihalar bo'yicha hamkorlik memorandumi imzolandi.
O'zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi huzuridagi Yashirin iqtisodiyot ulushini qisqartirish va fiskal tadqiqotlar instituti (FTI) hamda Sankt-Peterburg davlat universiteti Toshkentdagi filiali o'rtasida hamkorlik to'g'risidagi memorandum imzolandi.
Memorandumga SPbDU Toshkent filiali direktori Mahmudjon Jo'raqulovich Ziyodullayev va FTI direktori Abbosbek Yunus o'g'li Jurayev imzo qo'ydi.
Ikki tomonlama hamkorlik doirasida quyidagi yo'nalishlar bo'yicha faoliyat olib borilishi rejalashtirilgan:
1. ilmiy-tadqiqot ishlarini birgalikda rivojlantirish;
2. talabalar va mutaxassislar uchun amaliy seminarlar tashkil etish;
3. iqtisodiyot va fiskal tahlil sohasida tajriba almashish;
4. qo'shma loyihalarni ishlab chiqish va amalga oshirish.
Ushbu memorandum ikki muassasa o'rtasidagi hamkorlikni institutsional asosda mustahkamlash hamda iqtisodiyot va fiskal tahlil sohasida malakali yosh mutaxassislar tayyorlash sifatini oshirishga xizmat qiladi.

Science and Practice Unite: Memorandum of Cooperation Signed with the Tashkent Branch of SPbSU
A memorandum of cooperation on scientific research, practical seminars, and joint projects was signed between the institute and the Tashkent branch of Saint Petersburg State University.
A memorandum of cooperation was signed between the Institute for Shadow Economy Reduction and Fiscal Research under the Ministry of Economy and Finance of the Republic of Uzbekistan and the Tashkent branch of Saint Petersburg State University.
The memorandum was signed by the director of the Tashkent branch of SPbSU Mahmudjon Ziyodullaev and the director of FTI Abbosbek Juraev.
Within the framework of this bilateral cooperation, activities are planned in the following areas:
1. joint development of scientific research;
2. organizing practical seminars for students and specialists;
3. exchanging experience in economics and fiscal analysis;
4. developing and implementing joint projects.
This memorandum will serve to strengthen the cooperation between the two institutions on an institutional basis and improve the quality of training for qualified young specialists in the fields of economics and fiscal analysis.